Головна / Агропомічник / Добрі й недобрі сусіди для кабачків
Агрохiм

Агропомічник

Добрі й недобрі сусіди для кабачків

Сусідство культур на городі важливе для щедрого і якісного урожаю. Через посадку поряд культур, які не сприяють розвитку одна одної, можна втратити значну частину вражаю. Ми вже писали про те, що зима є гарним часом для городників спланувати майбутній сезон, в тому числі й весняні посадки.

Це доволі популярна і не особливо вибаглива культура. Кабачки порівняно легко вирощувати і вони не потребують складного догляду. Втім, неправильне сусідство з іншими культурами може негативно на них повпливати.

Такими недобрими сусідами перш за все є капустяні. Вони поглинають велику кількість поживних речовин із ґрунту, позбавляючи кабачки необхідних ресурсів. Також шкідники капустяних можуть пошкоджувати і кабачки.

Тому кале, кольрабі, броколі, брюссельську та цвітну, білокачанну, синю та інші види капусти не варто висаджувати поряд із кабачками. Крім того, не слід біля кабачків садити картоплю. Її бульби займають багато місця в ґрунті, тому кабачки можуть не доотримати живлення, яке так необхідне для зростання.

Не варто висаджувати поруч із кабачками також огірки та інші культури сімейства гарбузових. Вони можуть вражатися однаковими шкідниками. Краще, якщо огірки, кабачки та інші родичі гарбузові не будуть розміщені дуже близько одне до одного на городі. Поганим сусідом для кабачків вважається також фенхель, деякі городники помітили, що він уповільнює зростання кабачків.

А от часник є одним з кращих сусідів кабачків. Рослини не конкурують між собою за поживні речовини, а його сильний запах відлякує шкідників. Комфортно кабачкам також поряд з квасолею і горохом. Бобові мають здатність фіксувати азот у ґрунті у легкодоступній для інших рослин формі. Тому таке сусідство позитивно впливає і на кабачки.

Допомагає отримати щедрий врожай кабачків також кукурудза. Висока рослина створює тінь, захищаючи кабачки від сонця, а отже й допомагаючи зберігати вологу у ґрунті під культурою.

Гарних врожаїв та переможних вам рішень!

Більше порад

    Напишіть нам повідомлення
    Підпишіться на e-mail розсилку
    Новини
    Поради