Головна / Агропомічник / Де та коли садити цибулю під зиму у 2023 році
Агрохiм

Агропомічник

Де та коли садити цибулю під зиму у 2023 році

Найкращий час посадки цибулі в місцевості з не дуже холодними зимами з кінця жовтня до початку листопада — за 30-35 днів до настання стійких холодів. Зокрема, якщо температура опустилася до 5 ºC і тримається кілька днів, значить, час саджати цибулю. 

Добрими попередниками для цибулі вважаються всі зернові, крім вівса, кукурудза, буряк, гірчиця, ріпак, фацелія, горох, квасоля, вика, помідори, салат, огірки і будь-яка капуста.

На одному місці цибулю можна вирощувати не більше двох років, наступного разу цибулю на цій ділянці, як і на ділянці, де ріс часник, можна висаджувати не раніше, ніж через чотири роки.

Перед посадкою варто вибрати цибулинки діаметром близько 1,5 см, які є щільними та без пошкоджень. Замочити їх в гарячій воді протягом кількох хвилин, а потім у розчині марганцовки. Не відрізати сухий кінчик шийки цибулин, щоб уникнути гнильцю. 

Між рядами залишити відстань 20 см, і можна варіювати від 3 до 10 см між цибулинками, в залежності від їхнього призначення. Глибина посадки — не більше 4 см.

Можна використовувати золу, розподілену прямо в ямки. Цього вистачить до весни. Після посадки, коли наближаються холоди, рекомендується покрити грядку мульчею (з опалого листя, тирси або сіна).

Гарних врожаїв та переможних вам рішень!

Більше порад

    Напишіть нам повідомлення
    Підпишіться на e-mail розсилку
    Новини
    Поради