Головна / Агропомічник / Чому треба поливати розсаду аспірином
Агрохiм

Агропомічник

Чому треба поливати розсаду аспірином

Аспірин може використовуватися як добриво для розсади. Агрономи стверджують, що це відмінний засіб, щоб насіння і сходи не піддавалися плісняві та гнилі. Для підживлення паростків рекомендується приготувати трохи слабший розчин — одна таблетка приблизно на 4-5 літрів.

Як відомо, аспірин має потужну протизапальну дію, тому його і використовують для пророщування насіння і для подальшої обробки розсади та рослин.

Він не є повністю натуральним препаратом, але при цьому він і не шкодить рослинам, вміст синтетичної хімії в ньому в рази менше, ніж у покупних добривах. Аспірин є біостимулятором для росту рослин і допомагає зміцненню їх імунітету. 

Рекомендовано для початку спробувати всього на кількох горщиках з розсадою, тому що не всі рослини нормально реагують на аспірин — це залежить і від сорту, і від різних факторів.

Для пророщування насіння беруть одну таблетку аспірину (дозування 500 мг) розчиняють в 3 л води. У цьому розчині замочити насіння томатів чи перцю. Набрати трохи води в плоску миску, щоб насіння лише було покрите на сантиметр.

Також можна пророщувати насіння в марлі або ватяних дисках, постійно змочуючи їх розчином — це відмінний варіант для томатів. Коли з’являться перші паростки, насіння можна сміливо висаджувати у ємності для розсади.

Можна брати не звичайну ацетилсаліцилову кислоту, а шипучий швидкорозчинний аспірин. Виходить трохи дорожче, але воно того варте.

Поливати розсаду аспірином слід на 5-6-й день після сходів. Потім, коли паростки стають більшими, висаджувати їх у велику ємність, і на третій день після пересадки знову полити. І нарешті, третій полив відбувається за тиждень перед висаджуванням у відкритий ґрунт на грядку.

Також аспірин може сміливо застосовуватися для обприскування овочів, які вже висаджені у відкритий ґрунт. Це допомагає боротися зі шкідниками та хворобами, з тією ж пліснявою та гниллю. Тут розчин може бути міцнішим — одна таблетка на 2 літри води. Можна додати ще пару крапель рідкого мила і добре розчинити суміш. Обприскувати можна раз на 3-4 дні, коли плоди томатів або перцю вже з’явилися на кущах. 

Гарних врожаїв та переможних вам рішень!

Більше порад

    Напишіть нам повідомлення
    Підпишіться на e-mail розсилку
    Новини
    Поради