Головна / Агропомічник / Чому біля полуниці варто вирощувати часник
Агрохiм

Агропомічник

Чому біля полуниці варто вирощувати часник

Захистити ягоди полуниці від довгоносика допоможе посадка на грядці цибулі і часнику. Якщо стрілку обрізати, то неприємний для жуків запах посилиться. Також досвідчені садівники, під час формування бутонів, обприскують ягідні посадки настоєм гірчиці, часнику або тютюну. 

Щоб мінімізувати шкоду довгоносика для полуниці, потрібно не упустити час обробки. Оптимальний варіант, це коли квітконіжки з’явилися, але бутони ще не розділилися. Тоді на квітконіжках збирається основна маса довгоносиків. Їх можна знищити відразу. Коли квітконіжка ще не піднялася, жуки ховаються в листі, і знищити їх там важко. А коли суцвіття стають пухкими, шкідники перегризають тонкі квітконіжки бутонів. В цей час проводити обробку посадок вже пізно.

Необхідно щодня обприскувати, краще ввечері. Після збору ягід, процедури обприскування доведеться повторити, якщо шкідників розплодилося багато.

Загалом, за тиждень до цвітіння, потрібно обробити посадки інсектицидами, наприклад, «Інта-віром» (2,5 пігулки розчиняють у відрі з теплою водою). У боротьбі з довгоносиком допомагає «Карбофос» (35 г розмішують у відрі з водою). Якщо молодих жуків з’явилося багато, то обробку інсектицидами доведеться повторити в серпні.

Також слід використовувати у боротьбі з довгоносиком такі біологічні препарати, як «Фітоверм», «Іскра-біо», «Агравертін». Листки три години всмоктують препарат і на три місяці стають неїстівними для личинок жуків.

Гарних врожаїв та переможних вам рішень! 

Більше порад

    Напишіть нам повідомлення
    Підпишіться на e-mail розсилку
    Новини
    Поради