Головна / Агропомічник / Аби не проростав, не гнив і не сох — хитрість для зберігання часнику
Агрохiм

Агропомічник

Аби не проростав, не гнив і не сох — хитрість для зберігання часнику

Часник давно і по праву завоював особливе місце в кулінарії загалом і в українській кухні зокрема. Його характерні аромат і запах додають особливостей різним стравам. Часник багатий вітамінами, має антибактеріальну дію і корисний для імунітету. Тому не дивно, що часник з власного городу хочеться зберегти якнайдовше. 

Часник для зберігання потрібно добре просушити, очистити головки від землі та верхнього шару лушпиння. Однак не потрібно знімати повністю все лушпиння — головки не повинні бути зовсім голими.

Для тривалого зберігання слід відібрати здорові не пошкоджені гниллю плоди. Часник з різними пошкодженнями довго не зберігатиметься, його слід використати у першу чергу.

Головний лайфхак зі зберігання часнику — нижній і верхній кінчик голівки потрібно припалити вогнем.

Для цього згодяться сірники, запальничка, газова конфорка чи будь-яке інше джерело вогню. Спочатку слід припекти коріння часнику, а потім — верх головки. Оброблений таким чином часник потрібно пересипати у бавовняний мішок.

Зберігати плоти краще у сухому місці, куди не потрапляють прямі сонячні промені. Важливо також, щоб приміщення добре вентилювалося. Якщо на господарстві є комора — це місце чудово годиться. Також заготовлений таким способом часник можна зберігати у ящику під столом або у кухонному ящику.

Періодично варто переглядати часник і відбирати зіпсовані чи пошкоджені головки, щоб вони не зіпсували здорові. Чим гірша вентиляція у місці зберігання, тим частіше варто перевіряти часник та періодично його просушувати.

Більше порад

    Напишіть нам повідомлення
    Підпишіться на e-mail розсилку
    Новини
    Поради