Новини

Готуємося до будь-якого розвитку подій: Володимир Зеленський про експорт агропродукції з України
Готуємося до будь-якого розвитку подій: Володимир Зеленський про експорт агропродукції з України
Опубліковано: 26 Липня 2023

Президент України Володимир Зеленський під час наради щодо експорту аграрної продукції зазначив, що ведеться підготовка до будь-якого розвитку подій навколо зерна. 

Повідомлення про це з’явилося в соцмережах президента.

«Віримо в домовленості з Європейською комісією, але готуємося до будь-якого розвитку подій. Наша позиція зрозуміла: блокування експорту суходолом після 15 вересня, коли припиняють діяти відповідні обмеження, у жодному вигляді неприпустиме. Ми тримаємо зв’язок з усіма зацікавленими сторонами, щоб знайти рішення, яке всіх влаштовуватиме “, – зазначив Володимир Зеленський.

Слід сказати, що раніше Європейська комісія продовжила заборону ЄС на імпорт пшениці, кукурудзи, ріпаку та соняшнику з України до середини вересня. Заборона набула чинності 2 травня і замінила односторонні рішення про заборону імпорту, введені країнами, що межують з Україною, зокрема Польщею.

28 квітня Єврокомісія домовилася з Польщею, Болгарією, Угорщиною, Румунією та Словаччиною щодо української агропродовольчої продукції, а 2 травня оголосила про введення тимчасової заборони на імпорт з України пшениці, кукурудзи, ріпаку та соняшнику.

Болгарія, Угорщина, Польща та Словаччина зобов’язалися скасувати односторонні заходи щодо товарів походженням з України.

Більше новин