Новини

Головні проблеми пшениці-2022
Головні проблеми пшениці-2022
Опубліковано: 12 Грудня 2022

Основна проблема пшениці-2022 — низька масова частка білка у зерні у перерахунку на суху речовину.

Про це йдеться пише Kurkul.com.

Як зазначається, минулого року цей показник у середньому був на рівні 12,6%, цього ж року — 11,8%. За словами експерта, показники білка у пшениці цього року найменші за останні три роки, коли значення не опускалося нижче 12,5%.

«Це дуже низький показник, і відповідно клейковина опустилася до 21,6% в порівнянні з 25,9% минулого року. Але навіть це зниження не передає того, що насправді відбувається, тому що змінилося також співвідношення цих показників», — розповів Олег Оніщенко, експерт компанії ІП «СЖС Україна».

Експерт зауважив, що показники клейковини у пшениці цього року занизькі та не відповідають значенням білка, — зерно з такими параметрами не дотягує до якісних показників експортних контрактів.

Наприклад, минулого року показники білка і клейковини у пшениці були 12,58% і 25,3% відповідно. Коефіцієнт співвідношення цих двох параметрів — 2,06. Цього ж року середнє співвідношення знизилося до 1,83.

«Якщо контрактуватися на 11,5% або на 11% білку, то клейковину 22-23% у зерні нинішнього врожаю очікувати важко. Відповідно до білка, — впало і W (сила борошна)», — зазначив Олег Оніщенко.

Ще одна проблема пшениці нинішнього врожаю — наявність більшої кількості сажкових зерен у порівнянні з показниками попереднього року.

Більше новин