Новини

Головні події минулого аграрного тижня
Головні події минулого аграрного тижня
Опубліковано: 02 Вересня 2022

Україна веде дві війни одночасно: одну — за суверенітет і цілісність території, другу — за продовольчу безпеку світу. Пропонуємо дайджест перемог і поразок аграрного фронту за тиждень.

Реформа управління меліоративними системами.

Нещодавно Кабінет міністрів України передав їх під управління Міністерства аграрної політики і продовольства. Над цим питанням працювала Всеукраїнська Аграрна Рада за підтримки Програми USAID із аграрного і сільського розвитку (АГРО). Про плани щодо розвитку меліорації, розповів першим заступник Голови Державного агентства меліорації та рибного господарства України Тарас Кот. За його словами вже розпочата робота комісії по передачі цілісних майнових комплексів до Державного агентства меліорації та рибного господарства. В агентстві уже створено департамент меліорації, відбуваються робочі наради  з приводу процесу передачі майна, готуємо відповідні документи. Процес йде за планом, є  великий обсяг паперової роботи, який повинні закінчити 12 вересня.

Про стратегію аграріїв із відкриттям “зернового коридору”.

В Україні завершуються жнива та все гострішою стає необхідність реалізації продукції. Про можливості, які відкриває для експорту Стамбульська угода, результати збиральної кампанії, цінові очікування на ринку, розповів виконавчий директор «Першого українського сільськогосподарського кооперативу» (ПУСК) Олександр Буюклі. Зокрема він розповів, що сьогодні кооператив торгує через дунайські порти і західні кордони, з початку війни вивезли не менше 2 млн тонн продукції. Але на ці напрямки дуже важко доставляти збіжжя. Тож планується напрацювати шлях через одеські порти. Тобто задача зараз – знайти судно і відвантажити зерно безпосередньо до покупців.

Фіксація збитків аграріями. 

Більше 90 постраждалих агропідприємств звернулися на гарячу лінію ВАР щодо допомоги у фіксації збитків. Нещодавно Всеукраїнська Аграрна Рада за підтримки Програми USAID із аграрного і сільського розвитку (АГРО) розробили та презентували “Методику визначення шкоди та обсягу збитків, завданих підприємствам, установам та організаціям усіх форм власності внаслідок знищення та пошкодження їх майна у зв’язку із збройною агресією Російської Федерації, а також упущеної вигоди від неможливості чи перешкод у провадженні господарської діяльності”. Також у липні поточного року було запущено безкоштовну консультаційну гарячу лінію для постраждалих фермерів. Найчастіше дзвінки надходять з окупованих територій, багато питань щодо фіксації збитків виникають у виробників з Харківської, Сумської, Чернігівської, Херсонської, Запорізької, Миколаївської, Донецької областей тощо.

Кабмін затвердив модельний статут організації водокористувачів. 

Він є основою для розробки та затвердження кожною організацією водокористувачів власного статуту як установчого документа. Статут визначає правовий статус, права, обов’язки та відносини членів організації водокористувачів, порядок створення такої організації, органи управління організації водокористувачів та їх повноваження, основні напрями діяльності організації водокористувачів, порядок проведення господарської діяльності та припинення організації водокористувачів. Крім того, модельний статут містить варіативні положення, які обиратимуться водокористувачами при створенні ними організацій водокористувачів. Це сприятиме ефективному проведенню гідротехнічної меліорації на земельних ділянках сільськогосподарського призначення, які включені до території обслуговування організації.

За матеріалами: Agravery.com

Більше новин