Новини

Головні новини минулого аграрного тижня
Головні новини минулого аграрного тижня
Опубліковано: 19 Серпня 2022

Україна веде дві війни одночасно: одну — за суверенітет і цілісність території, другу — за продовольчу безпеку світу. Пропонуємо дайджест перемог і поразок аграрного фронту за тиждень.

Зерновий коридор працює стабільно.

Весь тиждень український аграрний сектор прожив без особливих потрясінь. Держава та аграрії займались буденними справами в умовах повномасштабної війни з росією. Так, наприклад, у Всеукраїнській Аграрній Раді констатували, що зерновий коридор працює стабільно, але не слід розслаблятися, бо росія може порушити всі домовленості в будь-який момент. 

«Експорт зернових до війни приносив  45% валютної виручки. Під час війни АПК став ключовим сектором, що приносить валюту в країну. Тому налагодження повноцінного експорту через морські порти та успішне дотримання умов Стамбульської угоди є запорукою зміцнення гривні. Економіка отримає 20 млрд грн у разі успішного експорту агропродукції. Сподіваємося, що умови Стамбульської угоди будуть виконані усіма сторонами – Україною, Туреччиною та ООН», – заявив Денис Марчук.

Створено добірку змін у порядку реєстрація прав на землю від початку функціонування і до повномасштабної війни.

Представлено ключові етапи трансформації інституту державної реєстрації прав в історичній площині, починаючи з 90-х років і по 24.02.2022. Аналізуючи зміни до інституту державної реєстрації, які прийняті після повномасштабного вторгнення росії можна прослідкувати схожості з інститутом державної реєстрації, які існували до 2013 року, ключова з яких – це виникнення права користування на земельну ділянку з моменту реєстрації договору у відповідних Книгах записів.

Безумовно, повернення до аналога продиктоване військовою необхідністю, аніж необхідністю усвідомленої відмови від прогресивнішого інституту державної реєстрації прав, який було реформовано у період від 01.01.2013 по 24.02.2022.

Українські аграрії під час війни зіткнулися з новими проблемами.

Які виклики стоять перед агросектором внаслідок політики держави в останні місяці, розповів голова ВАР Андрій Дикун. Він виокремив сім основних викликів для аграріїв та запропонував шляхи їх вирішення.

1.У аграріїв відібрали ПДВ під час експорту. Потрібно повернути колишній формат роботи та повернути аграріям їхні законні гроші.

2. Зерновози стоять у чергах на кордонах та портах часто по 10 днів. Вирішити це питання може запровадження електронної черги.

3. Ціна на пальне зросла вдвічі. Є просте у реалізації рішення – використання флексітанків, які заповнюються дизелем і встановлюються у зерновози, коли останні повертаються з Європи до України після відвантаження зерна.

4. Земельний податок на окупованих територіях. Очевидно, що сплачувати земельний податок за окуповану землю є нелогічим.

5. Відсутність нормативів щодо мобілізації техніки. На практиці техніку часто забирають в одних і тих самих аграріїв. Потрібно встановити нормативи на законодавчому рівні.

6. Відсутність електронного бронювання співробітників із аграрної сфери. Потрібно запустити електронне бронювання, зробити прості та зрозумілі правила для всіх.

7. Відсутність продовження державних гарантій перед банком.

Уряд затвердив порядок використання коштів на підтримку аграріїв.

Про це повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

«Держава спрямує 1,5 млрд грн на підтримку фермерів та сільгоспвиробників. Максимальна бюджетна дотація для власників сільгоспугідь буде складати 372 тис. грн, максимальна дотація для одного підприємства на утримання корів — 530 тис. грн. Тобто ми продовжуємо політику підтримки малих та середніх фермерів», — відзначив очільник Уряду.

Джерело: Agravery.com

Більше новин