Новини

Головні новини аграрного фронту минулого тижня
Головні новини аграрного фронту минулого тижня
Опубліковано: 01 Липня 2022

Україна веде дві війни одночасно: одну — за суверенітет і цілісність території, другу — за продовольчу безпеку світу. Пропонуємо дайджест перемог і поразок аграрного фронту за тиждень.

Головною подією тижня, після якої аграрний ринок вибухнув обуренням, стала заява “Укрзалізниці” про підвищення тарифів на перевезення вантажів на 70%.

Таким чином, в Україні склалася парадоксальна ситуація з експортом продукції. Аграрії героїчно провели посівну воєнну кампанію, але тепер зерно псується у вагонах, які стоять місяцями на прикордонних переходах. Одна з причин – пріоритет у перевезеннях надається вантажам із рудою та металом, друга – логістика залізницею здорожчала в рази, і не завжди підняття тарифів є обґрунтованим. Якщо сьогодні держава не дасть «зелене світло» проїзду зерна, то завтра агросектор припинить свою діяльність і експортувати буде нічого. На думку експертів, тарифи на перевезення слід заморозити, а вантажам з агропродукцією надати пріоритет.

Що думають з приводу підвищення аграрії, розповів очільниу Всеукраїнської аграрної ради Андрій Дикун.

На його думку, Підвищення тарифів на залізничні перевезення на 70% стане ще одним фактором зростання собівартості продукції рослинництва і для багатьох підприємств — завершальним кроком до припинення діяльності. Якщо «Укрзалізниця» потребує додаткових доходів, потрібно не піднімати вартість перевезень, а вирівняти тариф і зробити його однаковим для всіх.

Позицію ВАР підтримують й інші галузеві асоціації.

Зокрема Українська зернова асоціація (УЗА) висловила свій протест. На думку УЗА, Зростання залізничних тарифів може спричинити не лише до зменшення перевезення зерна Укрзалізницею, але й може взагалі призвести до втрати залізницею такого виду вантажу як зерно. 

«Українська зернова асоціація просить Уряд України запровадити мораторій на підвищення тарифів на вантажні перевезення на час військового стану та 3-6 місяців після його завершення. Про це йдеться в зверненні УЗА до Прем’єр – міністра України щодо скасування рішення про підвищення залізничних тарифів на 70%», – йдеться у повідомлені.

З міркувань безпеки, мало хто знає, коли народні депутати зберуться на чергове пленарне засідання.

Проте, після кожного засідання новини з «під куполу» ллються дощем. В перший місяць літа, депутати продовжують ухвалювати закони переважно економічного блоку. Також народні обранці стверджують, що всі їх законодавчі ініціативи націлені на спрощення ведення бізнесу в умовах воєнного стану. 

Закон про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо особливостей регулювання земельних відносин в умовах воєнного стану набув чинності 9 червня.

До нього вже ухвалювали закони, які вносили правки до земельного законодавства вже під час воєнного стану. Часті зміни в цій сфері продиктовані війною, кажуть автори законопроєкту. Постійно з’являються нові чинники та виклики, з якими доводиться боротись законотворцям.  

Крадіжки агропродукції з боку російських загарбників тривають. 

Помідори з окупованого Херсону з’явилися на продажу не лише в Криму – рашистські окупанти вже довезли їх і до білорусі. Фото вкрадених в українських фермерів овочів, що пропонують покупцям на одному з ярмарків поблизу мінська, опублікував білоруський Телеграм-канал. білорусам зараз пропонують також і мелітопольську черешню.

На цьому тлі актуальним є робота  ВАР спільно із USAID-АГРО, які  впровадять найкращі міжнародні практики з фіксації воєнних злочинів в Україні.  

Для недопущення уникнення відповідальності росії за завдані збитки представникам аграрного бізнесу, землевласникам, землекористувачам, громадянам, державним органам влади, в рамках проекту будуть впроваджені найкращі міжнародні практики з фіксації воєнних злочинів та  розрахунку завданих ними втрат. На основі зібраної інформації буде створена доказова база даних для підтвердження вчинених злочинів російської федерації проти України.  

Викрадене росіянами зерно складно ідентифікувати. 

Британія виділить 1,5 млн фунтів стерлінгів на розробку системи для ідентифікації вкраденого з України зерна. «Це дозволило б урядам країн світу впоратися з проблемою крадіжки зерна, стримати активність росії та гарантувати, що Україна отримуватиме доходи, яких вона так вкрай потребує», – зазначили в уряді Великої Британії.

Україна та Європейський Союз 29 червня підписали Угоду про вантажні перевезення автомобільним транспортом – так званий «транспортний безвіз».

Про це повідомила пресслужба Мінінфраструктури України. Як уточнюється, підписана угода скасовує необхідність отримання українськими перевізниками відповідних дозволів для здійснення двосторонніх та транзитних перевезень у держави ЄС та дозволяє уникнути зупинки експорту української продукції через автомобільні пункти пропуску.

Джерело: Agravery.com

Більше новин