Новини

Гетманцев розповів, коли можуть скасувати блокування податкових накладних
Гетманцев розповів, коли можуть скасувати блокування податкових накладних
Опубліковано: 11 Грудня 2023

Скасування податкових накладних можна очікувати під час нової податкової реформи вже після війни. Про це заявив голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев в інтерв’ю Delo.ua.

«Ми приведемо наше податкове законодавство у повну відповідність до законодавства ЄС. Це стосується всіх основних податків. Ну, наприклад, напевне, відмовимося від блокування податкових накладних, але введемо європейські механізми контролю, які будуть не менш жорсткими і точно не дозволять зловживання з ПДВ. І так щодо інших податків», — сказав депутат.

Він також зазначив, що загалом блокується близько 0,9% від загальної кількості накладних.

«Але чи насправді фіктивні вони, чи ні — з’ясовується під час подання документів на їх розблокування. Це досить проста процедура… Тепер давайте повернемося до статистики. З усіх 0,9% заблокованих ПН щодо 46% (тобто майже половина) навіть не подаються документи на розблокування. А ось це вже свідчить про фіктивність відповідних операцій… З решти ПН 75% розблоковуюється податковою, а 25% — ні. Ось частина з цих останніх і йдуть за розблокуванням до суду. А ось зареєстрованих за рішенням суду податкових накладних лише 0,01% від загальної кількості — це і є ці маніпулятивні 90% програних податковою справ у судах», — пояснив депутат.

Він підкреслив, що кількість скарг на блокування зменшилася.

«І змінилась їхня якість. Якщо рік тому 70% скарг, що надходили до мене, йшли від сумлінних платників, то зараз — зворотній тренд і щодо ризикових, і щодо ПН. Це свідчить про те, що система стала набагато ефективнішою. Водночас Мінфін, ДПС за участі комітету продовжують працювати над зменшенням відсотку блокування ПН. Внаслідок щойно прийнятих змін відсоток має впасти вдвічі», — додав Гетманцев

Більше новин