Новини

Фуражний ячмінь подорожчав, ціни на сою падають
Фуражний ячмінь подорожчав, ціни на сою падають
Опубліковано: 06 Березня 2025

На українському ринку продовжує рости ціна на фуражний ячмінь. Подорожчання відбувається на фоні недостатньої пропозиції через сезонне скорочення запасів та збереження активного попиту не лише внутрішніх споживачів та експортно-орієнтованих компаній. Про це повідомили аналітики АПК-Інформ.

Як зазначається, підприємства, яким терміново необхідно було поповнити сировинну базу, готові були підвищувати ціни, проте кількість пропозицій ячменю не збільшувалася.

Так, минулого тижня ціни на фуражний ячмінь фіксувалися в межах 9,2-10 тис. грн/т СРТ, проте в південному регіоні вони досягали 10,3 тис. грн/т СРТ.

Глобальне ж зниження цін на сою продовжує тиснути на український ринок, спричиняючи падіння закупівельних цін. Це відбувається на тлі торгівельного протистояння між США та Китаєм, зниження експортного попиту та рекордного врожаю у Південній Америці. Про це повідомляє Grain Trade.

Після запровадження США 20% мита на китайські товари Китай у відповідь зупинив імпорт агропродукції від трьох американських експортерів та запровадив 10% мито на імпорт сої зі США. Це призвело до накопичення 1,57 млн т непроданої американської сої та збільшило попит на бразильську продукцію.

У Бразилії через суху погоду збирання сої йде швидкими темпами — станом на 27 лютого 2025 року воно охопило 50% площ, що на 2% більше, ніж минулого року. Водночас у пізніх штатах, таких як Ріу-Гранді-ду-Сул, через посуху та спеку урожайність знижується.

На біржі в Чикаго березневі ф’ючерси на сою за тиждень подешевшали на 4,7%, до 361,6 $/т, а листопадові контракти на новий урожай впали до 368,7 $/т. Через несприятливу ситуацію на ринку американські фермери можуть скоротити площі під сою, віддаючи перевагу пшениці та кукурудзі.

В Україні впродовж тижня експортні ціни на сою з ГМО впали на 5–8 $/т до 380–382 $/т (18 000–18 100 грн/т) з доставкою в порти Чорного моря. Трейдери майже завершили формування експортних партій і поступово зупиняють закупівлю.

Ціни на сою без ГМО залишаються вищими через низьку пропозицію, зберігаючись на рівні 420 $/т (19 800–20 000 грн/т). Існує ймовірність зростання попиту з боку Китаю, зважаючи на затримку збирання врожаю в Бразилії.

Переробники, зіштовхнувшись із труднощами у збуті соєвого шроту, знизили закупівельні ціни на ГМО-сою на 300–500 грн/т, до 17 200–17 600 грн/т із доставкою на завод. Водночас ціни на сою без ГМО залишаються стабільними — 19 000–19 200 грн/т.

Тиск на український ринок сої найближчим часом може посилитися через падіння цін на нафту та рослинні олії, а також через надходження на ринок близько 230 млн т сої з Південної Америки у березні-квітні.

Більше новин