Новини

Фонд держмайна хоче створити Земельний банк
Фонд держмайна хоче створити Земельний банк
Опубліковано: 19 Червня 2023

Фонд державного майна України (ФДМУ) планує створити Земельний банк та Фонд інвестиційної нерухомості.

Про це повідомила пресслужба відомства.

Як зазначив в етері телемарафону голова ФДМУ Рустем Умєров, ці інституції сприятимуть розвитку сільськогосподарського сектору та ринку нерухомості в Україні.

Крім того, за його словами, Україна співпрацюватиме з Об’єднаними Арабськими Еміратами для створення Суверенного фонду, який має відіграти головну роль у розвитку української економіки.

— Суверенний фонд — це фінансовий інструмент, який забезпечує ефективне управління національними активами в багатьох країнах світу. Лише в ОАЕ працюють три такі фонди. Завдяки партнерству з цією країною Суверенний фонд України зможе реалізувати великі інфраструктурні проєкти, які сприятимуть розвитку української економіки, — підкреслив Рустем Умєров.

Також ФДМУ намагається допомогти відновити роботу української промисловості, зокрема через ініціативу Made in Ukraine у партнерстві з Мінекономіки. Передбачається, що будь-який український підприємець може придбати на аукціонах малої приватизації занедбані державні активи. Це так звані браунфілди — промислові майданчики з комунікаціями, які можуть стати базою для створення нових промислових підприємств.

Більше новин