Новини

Фонд держмайна анонсував старт ринку оренди держземлі
Фонд держмайна анонсував старт ринку оренди держземлі
Опубліковано: 28 Березня 2024

Перші аукціони, що стосуються оренди державних земель мають оголосити влітку 2024 року, однак більш точний прогноз зараз зробити неможливо. Про це повідомив голова Фонду державного майна Віталій Коваль, пише «Телеграф».

Посадовець зазначив, що мова йде про відносно новий напрямок діяльності для очолюваного ним відомства. Він також назвав фактори, що не залежать від Фонду державного майна. Серед них є внесення змін до Податкового, Земельного та Бюджетного кодексів, за які відповідає Верховна Рада.

Слід зазначити, що згідно з законодавством, якщо державне підприємство залишається прибутковим, воно має перетворитися на ТОВ, зберігши 100% частки держави і створивши наглядову раду. Таке підприємство автоматично отримує свою землю в оренду на 50 років і має щорічно сплачувати щонайменше 12% від її нормативно-грошової оцінки до бюджету.

Якщо зазначені вимоги не будуть виконані, землю можуть вилучити і передати іншим фермерам в користування через систему Prozorro. Таким чином в Україні вирішили боротися зі схемами через які посадовці заробляли величезні гроші, штучно занижуючи обсяги отриманого врожаю.

Плануємо вийти на оголошення цих земельних аукціонів у липні 2024 року. Якщо зможемо це зробити раніше, то я похвалю команду», — сказав Віталій Коваль.

Більше новин