Новини

Фінансування програми мікрогрантів для бізнесу збільшать удвічі
Фінансування програми мікрогрантів для бізнесу збільшать удвічі
Опубліковано: 11 Жовтня 2023

Наступного року Уряд удвічі збільшить фінансування програми мікрогрантів для розвитку бізнесу — планується видати грантів на 3,5 млрд грн.

Про це повідомила заступниця міністра економіки України Тетяна Бережна, пише пресслужба Мінекономіки.

«Від початку дії грантової програми «Власна справа», яка працює вже 15 місяців, 8 000 українців стали переможцями та отримали від держави кошти на старт або розвиток бізнесу на 1,6 млрд грн. При цьому ці підприємці вже створили 18,5 тисяч робочих місць. До того ж вони не лише працюють, створюють робочі місця, а ще й сплачують податки. Станом на початок серпня отримувачі грантів сплатили вже понад 400 млн грн податків до бюджету. Тобто чверть інвестованих державою коштів в розвиток малого бізнесу підприємці вже повернули у вигляді сплачених податків. Ми бачимо, що програма є дуже затребуваною серед українців, тому наступного року плануємо збільшити її фінансування вдвічі та закладаємо на це 3,5 млрд грн, що дозволить видати 14 тисяч грантів», — розповіла Тетяна Бережна

Вона зазначила, що отримати грант на започаткування або розширення власної справи можуть як діючі підприємці, так і українці, які не мають досвіду підприємницької діяльності. Подача заявки здійснюється через портал Дія. Отримати грант може підприємець, який працює як в місті, так і в селищі будь-якого регіону країни. Зокрема, нині серед регіонів-лідерів, підприємці яких взяли найбільше грантів, Львівська, Рівненська, Київська, Івано-Франківська області та місто Київ.

Заступниця міністра також нагадала, що з квітня цього року діє ветеранський компонент програми «Власна справа». Ветерани або другий з їхнього подружжя можуть отримати гранти на розвиток підприємництва від 250 тис. грн до 1 млн грн. 

Більше новин