Новини

Фермери відмовляються сіяти ті культури, які дорого експортувати
Фермери відмовляються сіяти ті культури, які дорого експортувати
Опубліковано: 27 Жовтня 2023

Вивезти вирощене зерно сільгоспвиробникам важко, особливо тим, хто веде бізнес на деокупованих територіях. Тому фермери змушені продавати його за безцінь, а не отримавши прибутків, не хочуть ризикувати та сіяти те, що неможливо продати. Про це пише Kurkul.com з посиланням на DW.

Як зазначив член комітету Верховної Ради з питань аграрної та земельної політики Дмитро Соломчук, ситуація в аграріїв з реалізацією продукції сьогодні надзвичайно складна.

«Особливо в Миколаївській, Херсонській, Сумській, Харківській областях на територіях, які були деокуповані. Навіть реалізувавши продукцію, аграрії не можуть розплатитися за оренду паїв», — пояснив член комітету.

За словами фермера з Сумщини Вадима Свєтлова, через ситуацію з експортом зернових ціни настільки низькі, що деякі зернові культури подешевшали вдвічі, деякі взагалі стали збитковими.

«Ми вирощували соняшник, кукурудзу, пшеницю, сою, але логістика стала дуже дорогою через заблоковані порти, і ми думаємо, чи не відмовитися від цих культур взагалі», — пояснив голова фермерського господарства «Свєтлова», яке працює за п’ять кілометрів від українсько-російського кордону.

Він розповів, що тонну вирощеного зерна у нього пропонують купити за 160 доларів. З них він половину віддає за його транспортування до західного кордону для подальшого експорту.

«Але 80 доларів це нічого, адже собівартість вирощування зернових коштує 110 доларів за тонну. Тому вирощування взагалі не ефективне», — додав фермер.

Тому, аби не збанкрутувати, аграрію доводиться кардинально переглядати своє агровиробництво.

«Ми переключилися на нішеві культури — гречку, просо, але їх було перевиробництво, і зараз ціна впала втричі. Тому думаємо, що сіяти далі», — підсумував Вадим Свєтлов.

Більше новин