Новини

Фермери відмовляються працювати з елеваторами зі статусом ризикових
Фермери відмовляються працювати з елеваторами зі статусом ризикових
Опубліковано: 31 Липня 2023

У 2014 році через окупацію Криму компанія TESSLAGROUP втратила контроль над трьома елеваторами на півострові. У 2022 році в тимчасову окупацію потрапило дев’ять елеваторів на Півдні та Сході. Частину з них було віднесено до ризикових.

Про це розповів Ігор Шевченко, засновник, співвласник та генеральний директор групи компаній TESSLAGROUP, в інтерв’ю на Latifundist.com.

Як зазначив Ігор Шевченко, підприємства отримали такий статус оскільки майно було частково в окупації.

«Наприклад, у «Рівненського елеватора» три елеватори були в окупації, а один — ні. «Воїнське ХПП» — із двох один був в окупації. Ми не знали, яку податкову звітність на той момент здавати. Сьогодні ми вже повністю розуміємо ситуацію. Бо в нас, коли на Харківщині деокупували підприємства, то вони отримали статус ризикованих. І нам якось потрібно їх вивести з цього статусу. Податкова попри численні запити відповіді так і не дає», — пояснив генеральний директор групи компаній TESSLAGROUP.

Він зазначив, що статус ризикового передусім відображається у тому, що з ними, як з елеваторами, відмовляються працювати фермери.

«Вони не можуть нам заплатити за послуги й отримати свій ПДВ. Тому три елеватори фактично не можуть надавати послуги, а це блокування роботи підприємства. І дуже схоже на схеми, які існували ще за часів Януковича, коли держава забирала в підприємств статус ПДВ», — підсумував Ігор Шевченко.

Більше новин