Новини

Фермери можуть придбати с/г техніку та обладнання 44 виробників в рамках програми 25% компенсації
Фермери можуть придбати с/г техніку та обладнання 44 виробників в рамках програми 25% компенсації
Опубліковано: 25 Квітня 2024

В оновлений Перелік вітчизняної техніки та обладнання для агропромислового комплексу, вартість яких частково компенсується бюджетним коштом, включено 2 289 номенклатурних позицій продукції 44 виробників. Про це повідомила пресслужба Мінекономіки.

Детальніше з Переліком виробників можна ознайомитись за посиланням: https://bit.ly/3w6sPUw

«Підтримка вітчизняного виробника та його розвитку, стимулювання попиту на зроблене в Україні — основа нашої державної політики. Завдяки програмі компенсації вартості сільгосптехніки розраховуємо не лише надати поштовх для розвитку українських машинобудівних підприємств, а й допомогти нашим аграріям, які зможуть стати більш конкурентоздатними на ринку за рахунок зниження витрат на основні засоби виробництва. Окрім того, ця програма допоможе агровиробникам оновити парк техніки і стати більш продуктивними», — зазначила перший віцепрем’єр-міністр України — Міністр економіки Юлія Свириденко.

Цього року на реалізацію програми в бюджеті закладено 1 млрд грн. Підтримкою від держави зможуть скористатись близько 4 000 аграріїв. Офіційно програма стартувала на початку квітня.

Серед доданих до переліку позицій, зокрема:

трактори для сільського та лісового господарства;

грунтообробна техніка та обладнання (плуги, борони, культиватори), посівні та грунтообробні комплекси;

насіннєві бункери та накопичувачі-перевантажувачі зерна;

машини для очищення, сортування, калібрування насіння, зернових та бобових культур;

навантажувачі зерна;

машини для внесення мінеральних добрив, обприскувачі для хімічного захисту сільськогосподарських культур;

тракторні причепи та причепи-самоскиди для перевезення зерна;

обладнання для утримання свиней, ВРХ та телят, для доїння корів;

техніка та обладнання для садівництва і ягідництва;

обладнання для сушіння зерна.

В міру надходження та розгляду нових заявок від виробників техніки та обладнання перелік буде оновлюватися. Щоб бути включеним до переліку, виробник має подати заявку та документи до неї до Мінекономіки. Заявки щодо включення техніки до переліку в поточному бюджетному періоді подаються до 31 жовтня. 

Щоб отримати 25% компенсації вартості придбаної техніки чи обладнання, агровиробник має обрати постачальника з переліку на сайті Мінекономіки, придбати необхідну техніку та подати до уповноваженого банку заявку та підтвердні документи.

Більше новин