Новини

Фермери Харківщини можуть подати через ДАР заявку на розмінування земель
Фермери Харківщини можуть подати через ДАР заявку на розмінування земель
Опубліковано: 03 Серпня 2023

Фермери з Харківщини можуть подати заявку на розмінування сільгоспземель через Державний аграрний реєстр.

Про це повідомила пресслужба Мінагрополітики.

Подати заявку у ДАР необхідно до 15 серпня 2023 р.

Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) та Всесвітня продовольча програма (ВПП) спільно з Міністерством аграрної політики та продовольства України (Мінагрополітики) розпочинають реєстрацію на проведення розмінування та реабілітації земель сільськогосподарського призначення.

У межах програми, ФАО і ВПП у співпраці з Мінагрополітики визначать фермерів, які будуть відібрані для участі в програмі розмінування та реабілітації сільськогосподарських земель. Землі відібраних фермерів отримають підтримку з розмінування, наскільки це можливо, а також іншу допомогу для відновлення сільськогосподарського виробництва.

Фермери з Богодухівської, Ізюмської, Куп’янської, Харківської та Чугуївської громад Харківщини можуть подати заявку на підтримку. Вони повинні мати у власності чи орендувати земельні ділянки загальною площею до 300 га. Серед інших критеріїв пріоритетності:

високий відсоток необроблюваних земель як наслідок війни;

високий відсоток розбомблених земельних ділянок;

високий відсоток забруднення зон;

зменшена кількість працівників внаслідок війни;

ґрунти загальнодержавного значення;

сполучення ділянок з дренажним басейном, вилуговування ґрунту.

Крім того, фермери повинні будуть надати кадастрові дані орних земельних ділянок, які вважаються небезпечними. Надана інформація буде додатково підтверджена механізмом за порівняння із супутниковими знімками, а також усі зареєстровані фермери пройдуть додаткову верифікацію, яке допоможе ФАО і ВПП направити необхідну підтримку.

Більше новин