Новини

Фермерам з деокупованих територій нададуть безповоротну фінансову допомогу
Фермерам з деокупованих територій нададуть безповоротну фінансову допомогу
Опубліковано: 29 Вересня 2023

У 2024 році передбачена безповоротна фінансова допомога українським аграріям на деокупованих територіях.

Про це повідомив перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький, пише пресслужба Мінагрополітики.

Він зазначив, що на сьогодні підтримка фермерів включає безпосереднє фінансування та ресурсну допомогу насінням, добривами і тд. Найбільш дієвою для фермерів є фінансова підтримка з розрахунку на гектар. Така допомога планується з наступного року за кошти Європейського Союзу. 

«В проєкті бюджету на 2024 рік заплановані виплати на підтримку аграріїв на деокупованих територіях — майже 800 млн гривень. Це €20 млн, наданих Україні ЄС. Це безповоротна допомога для сільгосппідприємців», — пояснив Тарас Висоцький.

Він відзначив, що оформити таку допомогу фермери можуть через Державний аграрний реєстр. Основна умова — зареєстровані права власності або оренди на землю. 

Крім того, перший заступник Міністра повідомив, що в проєкті Державного бюджету 2024 року передбачено 2 млрд гривень компенсації за послуги з розмінування с/г земель.

Також набрали чинності зміни до програми «Доступні кредити 5-7-9%», які передбачають спецумови фінансування для підприємців з деокупованих територій. Зокрема, чітко визначені категорії деокупованих територій, щоб зробити кредити для аграріїв доступнішими.

«Оновлені пільгові умови за програмою «Доступні кредити 5-7-9» передбачають  ставку 1% річних протягом перших двох років і 3%, починаючи з третього року кредитування. Решта компенсується з держбюджету. Фактично — це безкоштовний кредит, який допоможе аграріям на деокупованих територіях відновити своє виробництво», — наголосив Тарас Висоцький

Нагадаємо, у проєкті держбюджету-2024 також передбачено фінансування низки програм, які стимулюватимуть розвиток українського машинобудування, серед яких, зокрема, компенсація українським аграріям частини вартості придбаної сільгосптехніки вітчизняного виробництва.

Більше новин