Новини

Фермерам прифронтових та деокупованих громад додатково нададуть насіння соняшника
Фермерам прифронтових та деокупованих громад додатково нададуть насіння соняшника
Опубліковано: 15 Травня 2024

У межах ініціативи AGRI-Україна від USAID, компанія «Лідеа Україна» надасть фермерам прифронтових та деокупованих громад додаткове насіння соняшника. Про це повідомила пресслужба Програми USAID.

Допомога буде запропонована аграріям, які раніше подавали заявки через Державний аграрний реєстр на одержання насіння кукурудзи, але яким не вистачило посівних одиниць цієї культури.

Зокрема, це агровиробники, що обробляють від 5 до 500 га у Дніпропетровській, Київській, Сумській, Харківській та Чернігівській областях. Кожен фермер, якому не вистачило насіння кукурудзи, зможе отримати до 40 посівних одиниць соняшника. При цьому подавати нову заявку до Державного реєстру не потрібно, організатори самі контактуватимуть з пропозицією до тих, хто подавав заявки.

Загалом компанія «Лідеа Україна» через Програму USAID АГРО передасть аграріям із найбільш постраждалих від війни областей 2858 посівних одиниць насіння соняшника. Організацію його доставки забезпечить Всеукраїнська асоціація громад.

«Завдяки цій ініціативі агровиробники із прифронтових та деокупованих регіонів зможуть виростити та поставити на ринок щонайменше 24 тис. тонн соняшника. За попередніми прогнозами, врожай, зібраний із безкоштовно наданого насіння, принесе аграріям приблизно 360 млн грн виторгу, що сприятиме відновленню агровиробництва в постраждалих від війни громадах», — йдеться у повідомленні.

Більше новин