Новини

Фермер з Харківщини розповів про те, як підривались в полі під час посівної
Фермер з Харківщини розповів про те, як підривались в полі під час посівної
Опубліковано: 08 Серпня 2023

На постраждалих від війни територіях аграріям доводиться буквально виживати: тотальна нестача коштів, відсутність збуту та перспектив і це все приправлено щоденними обстрілами. В такій ситуації, наприклад АФ «Базаліївський колос» з Харківщини: війна знищила ⅔ стада господарства, а з 2 тис. земель засіяти можна тільки 20-30%. Навіть на розмінованих полях трапляються підриви.

Про це йдеться в матеріалі на Kurkul.com.

Хоча територію села визволили ще у вересні минулого року, але повноцінно працювати господарству Василя Калгана неможливо. Приблизно 60% його полів заміновано.

«Коли сіяли у цьому сезоні, то 17 раз підірвались. На щастя ніхто не загинув, але всі перелякались так, що вже не хочуть туди й заходити. Трактори, дискувальні агрегати, культиватор пошкоджені обстрілами й не працюють. Дещо ми лагодимо, але більшість техніки ремонту не підлягає», — зазначив фермер.

Він розповідає, що в більшості самостійно розміновував свою територію, але велику допомогу надали фахівці Державної служби з надзвичайних ситуацій (ДСНС), серед яких був молодий хлопець. Він за 1,5 року до початку повномасштабної війни приїхав до України з Білорусі.

За цей час на полях аграрія зібрали близько 500 «лєпестків»(прим. ред. — міна ПФМ-1), маленькі міни чи такі, що розриваються без осколків. Але головна проблема в тому, що навіть на полі, яке очищене, немає гарантій безпеки.

«Уявіть, на одному полі ми закультивували, посіяли, як дивимось — міна лежить. Як так вона не вибухнула? Сапери приїхали — підірвали на місці. Це велика небезпека для працівників, тому на поля заїжджаємо з великим побоюванням. На деякі поля не їдемо взагалі — вибухів багато. От кілька днів тому ризикнули, заїхали й трактор зразу підірвався. На щастя тракторист живий, але дуже переляканий», — розповідає Василь Калган.

Але навіть вибухи та міни не зупиняють аграрія і він шукає різні варіанти, як зайти на поле. Наприклад, він вважає, що як варіант можна провести десикацію полів дроном, щоб висушити бурʼян, а потім спалити. Тоді було б видно де є вибухівка, щоб її об’їхати чи забрати.

Більше новин