Новини

Фермер створив трактор на автопілоті, щоб працювати на замінованих полях
Фермер створив трактор на автопілоті, щоб працювати на замінованих полях
Опубліковано: 26 Квітня 2023

Фермер з Гракового на Харківщині Олександр Кривцун переобладнав трактор для робіт на полях на деокупованій території: з боків трактор зміцнили металом з російської піхотної машини та дерев’яними брусами та встановили радіокерування. До вересня землі його підприємства були під обстрілами, з однієї ділянки сапери дістали 260 хв.

Про це пише propozitsiya.com із посиланням на Суспільне.

За допомогою пульта та монітора механізатор Павло Григорченко дистанційно може керувати трактором. Трактор без водія використовують, щоби прибрати бур’яни у полі.

«На ньому є газ, повороти направо та наліво, увімкнення та вимкнення автопілота. Через сильний вітер з’являються неполадки, а коли його немає і ясна погода, видимість ідеальна», — пояснює Павло Григорченко.

На тракторі встановлений автопілот — полем він їде без водія. Дистанційно керує трактором механізатор за допомогою пульта з екраном, ще один екран стоїть біля кабіні трактора. Зв’язок здійснюється через антени, радіус дії – до 2 кілометрів.

Механізатор при керуванні перебуває в ковші навантажувача. коли зв’язок із трактором погіршується, його підіймати у ковші на висоту.

Власник аграрного підприємства Олександр Кривцун не знає, скільки мін ще потрібно знешкодити на його полі. У Граковому він має 2000 гектарів землі.

«У саперів зараз завдання розмінувати лінії електропередач та газопроводи населенню. Вони не встигають, ще й ми просимо допомоги. Тому вирішили щось зробити, щоби вийти в поле і самим розмінувати», — говорить Олександр Кривцун.

Обладнати радіокеруванням трактор, якому понад 30 років, коштувало близько мільйона гривень, каже підприємець.

«Я сам не вірив, а мені сказали: ми зробимо. І вони зробили. З імпортної техніки поставили гідравлічні клапани, перепрошили програми», – розповідає Кривцун.

Більше новин