Новини

ФДМУ визначився з датою аукціонів щодо оренди 104 тис га землі
ФДМУ визначився з датою аукціонів щодо оренди 104 тис га землі
Опубліковано: 03 Червня 2024

Фонд державного майна планує в кінці червня виставити на аукціон з оренди земельні ділянки площею 104 200 га, що входять до першого пулу. Про це повідомив голова фонду Віталій Коваль, пише LIGA.net.

За його словами, проведення аукціонів запланували на кінець липня. Організаторами торгів стануть так звані державні оператори Land Bank – це декілька державних підприємств ФДМ без боргів, які потім планують перетворити у ТОВ зі 100-відсотковою власністю держави.

Стартова вартість оренди становитиме 12% від нормативно-грошової оцінки землі, а договори оренди укладатимуться на 14 років для однорічних насаджень і на 25 років для багаторічних. Переможець торгів має бути кінцевим землекористувачем, тобто він не зможе потім передати землю в суборенду.

Всі юридичні етапи для проведення конкурсів уже пройдено: Кабмін затвердив порядок перетворення унітарних держпідприємств в ТОВ, ухвалив зміни до постанов щодо ефективності використання земель та методики оцінки майна, а Верховна Рада проголосувала необхідні зміни до Бюджетного кодексу, передбачивши, що 90% орендної плати перераховуються до державного бюджету, а 10% – до місцевих бюджетів.

Оренда землі принесе державі майже 1,3 млрд грн. Місцеві бюджети отримують 79 млн грн, будуть – 95 млн, а держбюджет поповниться на 1,23 млрд грн.

Більше новин