Новини

ФАО оцінила вплив війни на діяльність малих фермерів
ФАО оцінила вплив війни на діяльність малих фермерів
Опубліковано: 31 Травня 2023

Війна в Україні та її економічні наслідки завдали значної шкоди виробництву та доходам малих фермерів, йдеться у новому звіті, опублікованому Продовольчою та сільськогосподарською організацією ООН (ФАО).

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на пресреліз ФАО.

Опитування сільськогосподарських підприємств із земельними ділянками до 250 гектарів було проведено серед 1 927 малих виробників продукції рослинництва та тваринництва у 23 областях, включаючи окремі райони Донецької, Харківської, Херсонської та Запорізької областей, що перебувають під контролем уряду України.

Оцінка містить огляд впливу війни на малих фермерів в Україні, а також регіональний аналіз конкретних західних, центральних та прифронтових областей. Більшість опитаних – це малі підприємства, що спеціалізуються на виробництві продукції рослинництва (81%), далі йдуть підприємства, що займаються як рослинництвом, так і тваринництвом (10%), а також окремі малі підприємства, що займаються тваринництвом (9%).

Дослідження показало майже восьмивідсоткове зменшення загальної кількості дрібних виробників, з яких один відсоток – це виробники продукції  тваринництва, які припинили виробництво невеликих обсягів продукції рослинництва, а інші майже сім відсотків – виробники продукції рослинництва, які повністю припинили своє виробництво.

«ФАО провела дослідження серед фермерів, які обробляють до 250 гектарів землі, що становить приблизно 65 відсотків від загальної кількості сільськогосподарських підприємств в Україні, тоді як вони володіють та використовують лише 7 відсотків від загальної площі сільськогосподарських земель», – додав Олександр Ревнівцев, національний координатор ФАО з питань оцінки стану полів.

Ключові результати:

загальна сума збитків і втрат для сільськогосподарських підприємств, що обробляють до 250 га, оцінюється в 3,85 млрд доларів США в секторах рослинництва і тваринництва;

приблизно 12% малих сільськогосподарських підприємств повідомили, що частина їхніх земель потенційно забруднена нерозірваними боєприпасами. Найбільше постраждали прифронтові області, де про це повідомили 32 відсотки респондентів;

майже 90% малих виробників продукції рослинництва повідомили про зниження доходів, причому понад 70% з них зафіксували значне або різке зниження – понад 25%. Дрібні виробники продукції тваринництва постраждали меншою мірою, проте понад 60% з них повідомили про зниження доходів, зокрема 46 відсотків – про значне або різке зниження;

дрібні фермери збільшили свої борги порівняно з аналогічним періодом до війни з 6% у 2021 році до 9% у 2022 році.

Більшість опитаних виробників стикаються з проблемами доступу до сільськогосподарських ресурсів через високі ціни, брак працівників, нестачу палива або електроенергії для забезпечення роботи сільськогосподарської техніки або навіть відсутність доступу до електроенергії. Крім того, спостерігається обвал ринків сільськогосподарських ресурсів (добрив та насіння), зокрема, у прифронтових областях.

Найбільші потреби, про які повідомили респонденти для продовження виробництва – це забезпечення добривами, паливом та насінням, доступ до кормів або фуражу, поповнення поголів’я тварин та доступ до ринків збуту.

Більше новин