Новини

Фахівці розповіли як підготуватися до податкових перевірок
Фахівці розповіли як підготуватися до податкових перевірок
Опубліковано: 30 Грудня 2022

У рамках проєкту з підтримки продовольчої безпеки агровиробників, який реалізує Всеукраїнська Аграрна Рада (ВАР) та Програма USAID з аграрного і сільського розвитку — АГРО, відбувся онлайн-тренінг для агровиробників: “Податкові перевірки. Як діяти?”

Експерти зауважили, що перш за все, потрібно чітко розуміти, які перевірки можуть проводитись під час воєнного стану:

– камеральні;

– документальні позапланові перевірки на запит платника податків або за підстав визначених Кабміном;

– фактичні перевірки.

— Варто також розуміти, що повернулись штрафи за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних, чого не було під час карантину. Також сьогодні податкова мало задовольняє запитів на підтвердження неможливості податкових обов’язків від постраждалих від війни фермерів, — розповіла радниця голови ВАР з питань оподаткування Ольга Богданова.

За словами партнера податкової практики компанії Crowe Mikhailenko Віталія Смердова, податкова оприлюднила графік планових податкових перевірок. Тому підготовку до інспекцій потрібно розпочати з пошуку своїх компаній у цьому графіку. Експерт наголосив, що діє мораторій на позапланові податкові перевірки, але не для всіх типів перевірок. Тому підприємству варто бути готовим до позапланової перевірки. Щоб підготуватись до приходу контролюючих органів, він радить підготувати усі документи, перевірити свою роботу і роботу своїх контрагентів на податкові ризики.

Віталій Смердов розповів, що з листопада-грудня цього року податкова активно проводить планові та фактичні перевірки, але мораторій на них може бути накладений у разі рішення Верховної Ради. Також варто пам’ятати, що податкова не зобов’язана попереджати про проведення фактичної перевірки, як і для позапланової.

Більше новин