Новини

Енергетичний криза суттєво вплине на сегмент агросектору, чутливий до електроенергії, — Висоцький
Енергетичний криза суттєво вплине на сегмент агросектору, чутливий до електроенергії, — Висоцький
Опубліковано: 23 Листопада 2022

Зниження об’єктів критичної інфраструктури України внаслідок російських обстрілів суттєво відображається на вітчизняному ринку продуктів харчування, заявив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький в ефірі інформаційного марафону на телеканалі Рада.

Про це пише propozitsiya.com із посиланням на АПК-Інформ .

«Енергетичний криза має негативні наслідки для агросектора. Оскільки це питання зберігання, обробки і таке інше. Наприклад, фрукти потребують контрольованих температур при зберіганні. Сегмент, чутливий до електроенергії, може виявити колівання. На крупи, олійні та інші види продукції підвищення цін не передбачається», – зазначив Т. Висоцький.

Коментуючи ситуацію на продовольчому ринку, зокрема підвищення ціни на яйця, він зазначив, що на ціну вплинуло кілька факторів: захоплення територій і виробничих потужностей, викрадення російською стороною української продукції, руйнування інфраструктури та знищення поголів’я та ін. Але, як запевнив Т. Висоцький, підстав для хвилювання щодо доступності базових продуктів наразі немає.

«Продуктів буде достатньо, і вони будуть доступними. За цей період у нас виник ситуативний дефіцит двох продуктів – гречки та яєць. Аграрії посіяли більше площ, зібрали 150 тис. тонн гречки (при внутрішньому споживанні 110 тис. тонн), проблема дефіциту закрита, ціна на крупу впала. Через знищення поголів’я курей виник ситуативний дефіцит яєць. Виробники вже збільшують поголів’я, обіцяють збільшити його на третину до нового року, що призведе до стабілізації ціни. Ми бачимо, що оптова ціна вже знижується. Незабаром це відчують і роздрібні покупці», — запевнив перший заступник міністра.

Більше новин