Новини

Елеватори відчувають кадровий голод: як розв’язують проблему
Елеватори відчувають кадровий голод: як розв’язують проблему
Опубліковано: 31 Серпня 2023

Українські елеваторні підприємства зіткнулися з дефіцитом кваліфікованих кадрів, адже багато чоловіків стали на захист України в складі Збройних сил.

Як розповів регіональний директор елеваторного господарства ГК «Прометей» Дмитро Максименко, 90% кваліфікованих спеціалістів компанії, які необхідні для ефективної роботи елеваторів в жнива, пішли до лав ЗСУ.

«Це кваліфіковані спеціалісти, які дуже важливі, — сушильні майстри, звичайні майстри, що керують процесом. Також не вистачає кваліфікованих механіків, електриків», — цитує його слова пресслужба компанії

Дмитро Максименко додав, що скоро почнеться збирання соняшника і кукурудзи, і на елеваторах ще гостріше відчують нестачу операторів зерносушарок.

Зазначається, що більшість елеваторів знаходяться в сільській місцевості. Багатьох чоловіків призвали до ЗСУ і такій ситуації дуже важко найняти навіть різноробочого. Водночас чоловіки призовного віку не погоджуються працювати, тому що бояться потрапити у звітні списки, які підприємства подають у Центри комплектації. Тому на елеваторах почали звертатися до колишніх працівників, які вже вийшли на пенсію.

В ГК «Прометей» розповіли, що звертаються до пенсіонерів, які працювали електриками, слюсарями, — до тих, хто має потрібні знання і може підтримувати роботу обладнання на зерносховищах.

«В кількох областях, де є наші елеватори, ми познаходили колишніх працівників, які ще можуть працювати. Це ж механізація, електрика — часто десь щось «вилітає», на 100% стабільну роботу передбачити неможливо, оскільки все залежить не тільки від людського фактора, але ще й від якості запчастин, матеріалів, технічного обслуговування і ремонтів», — розповів Дмитро Максименко.

Крім того в ГК «Прометей» елеватори знаходяться поруч одне від одного, в сусідніх районах, тому на підприємствах створили «мобільні бригади», які мають можливість обслуговувати ближчі підприємства компанії.

«Є навіть моменти, що механік, електрик і майстер працюють на 2-3 елеватори. Сьогодні тут, завтра там, —де поломка, де потрібне технічне обслуговування. Вони можуть в будь-який момент не в збиток основній роботі поїхати і усунути проблему на сусідньому елеваторі», — каже Дмитро Максименко.

За словами елеватористів, зараз на роботу все більше беруть жінок. Вони працюють майстрами і старшими майстрами, керують автомобілерозвантажувачем, на деяких апаратах для обробки зерна — там, де немає дуже важкої фізичної роботи.

Більше новин