Новини

Елеватори почали підіймати ціни на послугу зберігання — учасник ринку
Елеватори почали підіймати ціни на послугу зберігання — учасник ринку
Опубліковано: 09 Серпня 2023

За інформацією учасника ринку, на елеваторах почали зростати ціни за послугу зберігання — з 2 грн на добу до 11 грн. 

Про це розповів операційний директор G.R. Agro Артем Ремпен.

Таким чином елеваторники компенсують відсутність в роботі зерносховищ коефіцієнта оборотності в поточних умовах.

«Бо взятися тій оборотності цього року поки що нема звідки. Везти собі ледь не в мінус до далекого європейського порту аграрії точно не будуть — в найкращому варіанті виробник отримає $120 за тонну пшениці після відрахування всіх витрат на логістику. Тож сенсу так продавати немає ніякого, за словами аграріїв, простіше роздати зерно на паї або згодувати тваринкам. Зберігання також дорожчає, а перспективи подальшого експорту не те що туманні, а взагалі незрозумілі», — пояснив фахівець.

За словами Артема Ремпена, єдина надія для українського виробника — відкриття ближнього сухопутного експорту або часткова компенсація Єврокомісією витрат на логістику.

«З одного боку, ця тема виглядає як виключно соціальна, підтримка України з боку партнерів з ЄС. З точки зору економіки вона начебто невигідна в такому ракурсі. Але в разі запуску такого механізму відпадає необхідність дотувати фермерів, то воно може й вийти в економічний паритет — компенсації фермерам становлять 30-40 євро на тонні. Ще й робота портів пожвавиться. Так що в цілому, проєкт робочий та може спрацювати. До того ж він зніме соціально-політичну напругу в прикордонних з Україною країнах ЄС»,— додав Артем Ремпен.

Більше новин