Новини

Експорт українського зерна суходолом та річками може забезпечити 50% загального довоєнного рівня
Експорт українського зерна суходолом та річками може забезпечити 50% загального довоєнного рівня
Опубліковано: 10 Червня 2022

При ефективній взаємодії внутрішньої та зовнішньої логістики обсяги експортування зерна з України сухопутними та річковими шляхами можна наростити до рівня 2,5 млн тонн в місяці, тобто до 50% від загального довоєнного експортного обсягу.

Таку думку під час брифінгу 8 червня висловив заступник голови Всеукраїнської Аграрної Ради Денис Марчук, повідомляє Укрінформ.

«Якщо в березні Україна експортувала близько 200 тис. тонн зерна сухопутними та річковими шляхами, то за травень у нових умовах українські аграрії експортували вже 1 млн 740 тис. тонн збіжжя. Тобто, якщо робота аграрної, транспортної та митної інфраструктури буде налагоджена так і надалі, то загальні обсяги експорту сухопутними та річковими коридорами можна наростити до 50% від загального довоєнного експортного обсягу, що становив близько 5 млн тонн», – сказав Денис Марчук.

Однак, за його словами, є певний чинник, що стримує проходження українського зерна на світовий ринок цими коридорами.

«Якщо ми бачимо, що вітчизняні підприємці та відповідні державні служби справляються досить ефективно, то, на жаль, подекуди не справляються наші західні партнери, у яких логістика ще не готова приймати такі великі партії збіжжя з України», – пояснив експерт.

На його переконання, міжнародні партнери мають зрозуміти цю проблему та дослухатися до заяв президента України, який просить про активну допомогу в розблокуванні українських чорноморських портів. Інакше сухопутні коридори надовго залишаться основним шляхом постачання українського продовольства на світовий ринок.

«Якщо ж порти найближчим часом, до початку збирання нового врожаю, не розблокують, то аграріям доведеться застосовувати нові технології зберігання культур. А це потребуватиме додаткового фінансування, зокрема, і через механізми державної підтримки», – відзначив Д. Марчук.

Більше новин