Новини

Експорт українського ячменю переорієнтовується на автомобільну логістику
Експорт українського ячменю переорієнтовується на автомобільну логістику
Опубліковано: 31 Серпня 2023

60% експорту українського ячменю спрямовуватимуть до пунктів перетину кордону з Румунією. Як повідомила пресслужба Всеукраїнської аграрної ради, про це йшлося під час щотижневого брифінгу, організованого аналітичним центром сільгоспкооперативу «ПУСК».

За словами аналітиків, перехід ринку українського ячменю на автомобільну та залізничну логістику викликаний зростанням вартості фрахту, а також загрозою атак росії по інфраструктурі портів Дунаю.

На брифінгу зазначили, що фермери намагаються здебільшого самостійно експортувати ячмінь. При цьому 60% постачань здійснюється автомобільними та залізничними шляхами до Румунії. Трейдери наразі не дуже зацікавлені в торгівлі ячменем.

Хоча й попит на український ячмінь є, проте зерно виходить занадто дорогим: для ліквідності в річкових портах цінник має становити $110-120/т на умовах СРТ, але аграрії не готові поставляти за такою низькою ціною. До того ж учасники ринку побоюються повторних атак рф по інфраструктурі дунайських портів.

Аграріям вигідніше везти ячмінь на кордони, ніж до Рені. До прикладу, на Чопі ціна становить $140/т. Фахівці розповіли, що навіть фермери центральних областей почали цікавитися автомобільним постачанням ячменю до Румунії, адже логістика виходить дешевшою.

Водночас переробники на ринку ячменю більш активні, ніж трейдери. Закупівельні ціни становлять 4500-5200 грн/т.

Першого тижня вересня, на думку аналітиків, умовні ціни на ячмінь можуть зрости до $195-202/т на базисі DAP Констанца, до $142-147/т — на базисі СРТ річкові порти.

Більше новин