Новини

Експорт стане вирішальною складовою формування ціни ячменю — експерт
Експорт стане вирішальною складовою формування ціни ячменю — експерт
Опубліковано: 29 Червня 2022

Минулого року вартість ячменю в аналогічний період була в районі 6 тис. грн/т. Роком раніше — 5 тис. грн/т. Наразі, через малі об’єми експорту, закупівельники пропонують фермерам ціну 2 тис. грн/т.

Про це йдеться у матеріалі «Продавати чи зберігати озимий ячмінь фермерам, маючи утричі нижчу ринкову ціну» на Kurkul.com.

«Зрозуміло, що за ці роки та й через війну, витрати на вирощування зросли в рази. Тому, як і з іншими культурами, експорт стане вирішальною складовою формування ціни», — зазначається у матеріалі.

Попри це в компанії Spike Brokers повідомляють, що в ситуації з цінами є 2 позитивні новини: 

На ячмінь є ціна, і вона досить пристойна. Зокрема, сьогодні, культура торгується на FOB у порту Констанца (липень-серпень) на рівні $350-360/т. 

Найскладніший етап переорієнтації логістики пройдено. Тому є привід для обережного оптимізму, якщо говорити про перспективи експорту. З часом логістичні можливості ставатимуть лише кращими. 

«Звісно, ми втратимо свої позиції на міжнародному ринку, але це буде тимчасово. Як кажуть, часом навіть у стосунках не цінуєш, коли маєш, а усвідомлюєш цінність партнера, коли починаєш його втрачати. Тому втрата пропозиції ячменю з України, спонукатиме саме до усвідомлення цінності української продукції та важливості підтримки нашої держави загалом. Підсумую дуже доречною у цьому контексті міжнародною торговою приказкою liquidity brings liquidity (ред. ліквідність приносить ліквідність)», — поділився СЕО Spike Brokers Олександр Соловей.

Щодо перспектив ціноутворення, то він вважає, що в умовах логістичної обмеженості на експорт, ціни на зерно завжди будуть знижуватися під тиском пропозиції, яка перевищує логістичні можливості. 

«Це аксіома до моменту розблокування портів або збільшення пропускної здатності логістики до 5 млн т на місяць», — наголосив брокер.

Більше новин