Новини

Експорт без додаткового регулювання та мінімальні експортні ціни — що дасть аграріям законопроект 8166-д
Експорт без додаткового регулювання та мінімальні експортні ціни — що дасть аграріям законопроект 8166-д
Опубліковано: 23 Грудня 2022

Радник Міністра аграрної політики та продовольства України Михайло Соколов провів робочу нараду, ініційовану представниками Європейської Бізнес Асоціації та Американської торговельної палати в Україні.

Про це пише Мінагрополітики .

Обговорили деякі положення законопроекту № 8166-д «Про внесення змін до Митного кодексу України та інших законів України щодо впровадження спеціальних експортних процедур», що викликають стурбованість у представників бізнесу.

Дискусійними стали питання встановлення механізму мінімальної експортної ціни на агропродукцію, коригування податкової накладної після завершення експорту, а також недостатності розміру ліміту, на який можна здійснювати експорт без забезпечення повернення валютної виручки.

За результатами обговорення Михайло Соколов запропонував представникам бізнесу сформулювати пропозиції щодо покращення відповідних положень законопроекту.

«Потрібно, щоб ринок сформував своє бачення щодо механізму формування мінімальних цін, який буде ефективно працювати та не дозволити експортувати за заниженими цінами», — зазначив радник Міністра.

Також було досягнуто домовленості щодо формування робочої групи за участю представників асоціацій для відпрацювання зазначених питань.

Законопроект №8166-д називають компромісним документом, у якому враховані ключові пропозиції аграрних асоціацій. Він, як і базовий (8166), спрямований на забезпечення повернення валютної виручки та регулювання платіжного балансу України під час експорту окремих сільськогосподарських товарів шляхом запровадження режиму експортного забезпечення.

Також документ дає право легальному агробізнесу здійснювати експорт без будь-якого додаткового регулювання у межах встановленого ліміту.

Більше новин