Новини

Експерти розповіли, як гривня відреагує на можливе припинення роботи зернового коридору
Експерти розповіли, як гривня відреагує на можливе припинення роботи зернового коридору
Опубліковано: 04 Липня 2023

Можливе припинення роботи зернового коридору призведе до негативних наслідків для українського експорту, а тиск на гривню посилиться. 

Про це повідомили в Національному банку України.

У Нацбанку підкреслили, що до ускладнення ситуації може призвести обмеження поставок української аграрної продукції з боку окремих європейських країн. У регуляторі нагадали про підвищені ризики інфляції, що викликані безпековою ситуацією і російськими терактами проти критичної інфраструктури України.

За підрахунками експертів Нацбанку, підрив російськими окупантами Каховської ГЕС має додати до показників річної інфляції 0,3 відсоткового пункту, що пов’язано з частковою втратою врожаю овочів і ускладненням роботи низки підприємств.

Слід зазначити, що російська сторона продовжує перешкоджати перевезенню українського зерна і блокує деякі судна та навмисно сповільнює перевірки.

“Зерновий коридор працює з перебоями, а росія постійно шантажує світ припиненням його функціонування. Реалізація сценарію з припиненням його роботи матиме негативні наслідки для українського експорту з відповідним зниженням валютних надходжень у країну та можливим посиленням тиску на курс гривні,” – сказано в повідомленні.

Більше новин