Новини

Експерт розповів, як запуск «‎зернового коридору» вплине на курс валют, а страховики та банки не наважуються брати участь в експорті
Експерт розповів, як запуск «‎зернового коридору» вплине на курс валют, а страховики та банки не наважуються брати участь в експорті
Опубліковано: 28 Липня 2022

Цього тижня має стартувати експорт зерна морським коридором з України. Запуск цього процесу дозволить Україні отримати валютний виторг, хоч і не варто очікувати від нього надто багато.

Про це розповів економічний експерт Данило Монін, пише «Телеграф‎»‎.

«Крім зерна є ще багато факторів, що впливають на курс — перекази з-за кордону або, особливо, фінансова допомога, ситуація з якою поки що особливо незрозуміла. І в цьому сенсі експорт зерна не є найголовнішим‎»‎, — вважає експерт.

За прогнозом Данила Моніна, у разі повноцінного запуску зернового експорту морем, у серпні курс долара не зросте більше ніж 38-39 гривень, якщо ж експорту не буде, або він працюватиме з перебоями через обстріли росії, за долар будуть віддавати не менше 40 гривень, а може й більше.

Нагадаємо, що страховики, банки та брокери не наважуються брати участь в експорті українського зерна морем.

«‎Наразі фінансування не існує, якщо ми не говоримо про великих трейдерів, які фінансуються коштом своїх балансів. На цей час вам потрібно використовувати власний капітал, якщо ви хочете купити зернові вантажі»‎, — розповів директор з інвестицій та фінансів Barens Group Ілля Медведенко.

Відмічається, що кредит є життєво необхідним для торгівлі товарами, де продавці зазвичай покладаються на банківські кредити на фінансування купівлі фізичних вантажів. Як правило, банки та інші фінансисти не надсилатимуть кошти, якщо товари не будуть повністю застраховані.

«Ми поговорили з кількома фондами фінансування торгівлі сировинними товарами, і вони можуть почати доглядати вантажі, коли вони прибудуть у нейтральні води та на безпечну територію. Але фермерам потрібна оплата на місці, на умовах самовивезення, на елеваторі чи складі — дефіцит фінансування», — сказав Медведенко.

Та додав, що головне на цю мить це знайти страховку або підприємливого судновласника, який у будь-якому випадку готовий іти до місця призначення.

Більше новин