Новини

Експерт розповів, хто у 2023 році має сплачувати земельний податок
Експерт розповів, хто у 2023 році має сплачувати земельний податок
Опубліковано: 02 Червня 2023

Українці, які мають у володінні землю, а також постійні землекористувачі, як фізичні, так і юридичні особи, повинні сплачувати податок за неї. 

Про це розповів завідувач сектору «Рахівське бюро правової допомоги» Василь Савуляк, пише «Я і Закон».

За його словами, органи місцевого самоврядування визначають ставки податку. Ставка податку за ділянки землі після проведення нормативної грошової оцінки не повинна перевищувати 3% від цього показника.

Що стосується земель загального користування, там максимальна ставка податку не може перевищувати 1% від нормативної грошової оцінки. Щодо сільськогосподарських угідь, там діапазон ставки знаходиться в межах 0,3% — 0,1% від нормативної грошової оцінки.

Окремо розраховується ставка податку на земельні ділянки, для яких нормативно грошову оцінку не проводили. Вона не повинна перевищувати 5% нормативної грошової оцінки середньої ділянки землі у відповідній області. У разі сільськогосподарських угідь там ставка не може перевищувати 5% та бути нижчою за 0,3% від оцінки по області.

Що стосується лісових земель, там ставка не може перевищувати 0,1% від нормативної грошової оцінки по області. Податок за землю не мають сплачувати люди з інвалідністю першої та другої групи, батьки, які виховують не менше трьох дітей.

Більше новин