Новини

Експерт повідомив подробиці про надання компенсацій аграріям за розмінування
Експерт повідомив подробиці про надання компенсацій аграріям за розмінування
Опубліковано: 03 Листопада 2023

Профільний заступник міністра економіки, ветеран Ігор Безкаравайний розповів про нюанси надання компенсацій аграріям за використання офіційних послуг з розмінування земель. 

Про це повідомляє Телеграф.

В бюджеті наступного року для компенсації відповідних витрат передбачили 2 млрд грн. Ігор Безкаравайний розповів, що оскільки підходи до цивільного розмінування почали розробляти тільки у 2023 році, досі відсутні чіткі державні програми, згідно з якими його мають проводити. Експерт додав, що зараз процедуру тільки формують.

Заступник міністра підкреслив, що в даний час невідомо, який відсоток вартості розмінування компенсуватиме держава. Ігор Безкаравайний розповів, що у випадку компенсації 100% ціни, держава зможе допомогти обмеженій кількості аграріїв, але при сплаті за рахунок бюджету 50-80% від вартості послуги, підтримку отримають значно більше фермерів.

“Ми в активному процесі написання самого бізнес-процесу, коли розуміємо: є конкретний аграрій, який іде за таким-то маршрутом. Він подає заявку таким-то чином, далі цю заявку в такий спосіб обробляють, далі їй за такими критеріями присвоюють певний пріоритет, далі вона потрапляє умовно на аукціони”, – зазначив Ігор Безкаравайний.

Більше новин