Новини

Другий етап земельної реформи стартував: ринок землі відкрито для юридичних осіб
Другий етап земельної реформи стартував: ринок землі відкрито для юридичних осіб
Опубліковано: 03 Січня 2024

З 1 січня 2024 року стартував другий етап земельної реформи, що передбачає дозвіл на покупку земельних ділянок сільськогосподарського призначення юридичними особами. Про це повідомляє AgroPolit.com.

Згідно з законодавством, купувати українську землю отримали право лише ті компанії, учасниками яких є виключно громадяни України. Також учасниками ринку землі виступають територіальні громади та держава.

Щодо купівлі землі юридичними особами, на неї розповсюджується обмеження: одна компанія не зможе претендувати на придбання ділянки, площа якої більша за 10 тис. га.

Розрахунки, пов’язані зі сплатою ціни земельних ділянок сільськогосподарського призначення за цивільно-правовими угодами, планують проводити в безготівковій формі.

Продаж державних і комунальних сільськогосподарських земель, як і продаж ділянок іноземцям, залишиться під забороною. Слід зазначити, що ринок землі сільськогосподарського призначення в Україні запрацював з 1 липня 2021 року з моменту набрання чинності закону України від 31 березня 2020 року № 552-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення».

У грудні Президент України Володимир Зеленський, реагуючи на петицію, звернувся до прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля із пропозицією опрацювати питання відтермінування збільшення площі земельної ділянки, яку можна придбати.

У Верховній Раді України було зареєстровано законопроєкт №10366 про відтермінування нового етапу земельної реформи на рік — до 1 січня 2025 року.

Більше новин