Новини

Документи про оцінку землі надаватимуть в електронній формі
Документи про оцінку землі надаватимуть в електронній формі
Опубліковано: 06 Липня 2022

Документ про нормативну оцінку землі надаватиметься з використанням QR-коду без участі чиновників — прозоро й швидко.

Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Уряд ухвалив рішення, яке збільшить прозорість і ефективність функціонування ринку землі. Послугу отримання документа про нормативну оцінку землі буде запроваджено повністю в автоматичному режимі й електронній формі.

«Документ надаватиметься з використанням QR-коду без участі чиновників. Все прозоро і швидко, без корупції та зловживань», — зазначив він.

 Денис Шмигаль нагадав, що рівно рік тому в Україні було запроваджено ринок землі.

«Люди отримали можливість продавати і купувати землю, запускати власне господарство, інвестувати у розвиток. За цей час було укладено понад 100 тисяч угод. Повномасштабна війна поставила ринок землі на паузу, але не зупинила його. Наприкінці травня ми відновили роботу кадастрів і реєстрів, і за цей місяць було укладено майже три тисячі нових угод», — наголосив прем’єр.

До повномасштабного вторгнення Міністерство юстиції щодня фіксувало 332 угоди купівлі-продажу нерухомості у реєстрі речових прав на нерухомість, після кількість угод становить в середньому 65.

«Якщо порівняти цифри, в реєстрі речових прав на нерухомість за грудень щодня фіксувалося в середньому 332 угоди купівлі-продажу нерухомості. Зараз, у період активних бойових дій, у нас в середньому 65 транзакцій купівлі-продажу в день», — повідомив міністр юстиції Денис Малюська.

Він зауважив, що з урахуванням кількості захоплених територій та місць активних бойових дій, не вся земля може продаватися.

«Менше з тим, ті, хто займається сільським господарством, залишаються оптимістами. Вони купують землю, вкладають у неї гроші і транзакції продовжують здійснюватися», — додав міністр.

Нагадаємо, за рік роботи земельного ринку в Україні укладено понад 105 тис. земельних угод, у тому числі 88 тис. угод купівлі-продажу ділянок землі. Ціна землі за рік роботи вільного ринку землі зросла на 10 тис. грн.

Більше новин