Новини

До України прямує перша партія обладнання для тимчасового зберігання зерна
До України прямує перша партія обладнання для тимчасового зберігання зерна
Опубліковано: 21 Червня 2022

Перша партія рукавів для тимчасового зберігання збіжжя пливе до України.

Про це повідомляє пресслужба Мінагрополітики з посиланням на заступника міністра Маркіяна Дмитрасевича.

«Міністерство аграрної політики та продовольства України звернулося до урядів США, Канади, Великої Британії, ЄС із проханням надати Україні пристосування для тимчасового зберігання. Попередні результати є: перша партія уже пливе до України», – йдеться в повідомленні.

За словами Дмитрасевича, йдеться про так звані рукави для зберігання зерна, якими аграрії вже користувалися до війни. Вони мають вигляд довгих поліетиленових мішків, в які вміщується до 200 тис. тонн зерна, і які можна зберігати прямо на полях.

«Друга опція, яка застосовується в Канаді і США, – так звані тимчасові силоси, або зернові кільця. Це велике металеве кільце, яке кріпиться на звичайному майданчику, на поверхню стелиться спеціальний матеріал, який не пропускає вологи, а зверху він закривається спеціальним тентом, що зберігає зерно від впливу навколишнього середовища. Один такий силос приблизно вміщує 5 тис. тонн зернових», – пояснив заступник міністра.

Він також підкреслив, що багато фермерів, розуміючи майбутню проблему, вже закуповують такі рішення, насамперед, рукави для зберігання зерна.

Окремо Дмитрасевич зауважив, що, з огляду на доволі проблематичні темпи експорту через блокування морських портів, дефіцит потужностей для зберігання врожаю до кінця року може сягати від 10 до 15 млн тонн.

Нагадаємо, що Сполучені Штати разом із союзниками й партнерами працюють над реалізацією альтернативної схеми вивезення експортного зерна з України залізницею, яка передбачає побудову тимчасових зерносховищ біля українських кордонів.

Більше новин