Новини

До механізму надання грантів для садівництва внесено зміни
До механізму надання грантів для садівництва внесено зміни
Опубліковано: 23 Січня 2023

Кабінет Міністрів України вніс зміни до порядку надання грантів для створення або розвитку садівництва, ягідництва та виноградарства та порядку надання грантів для створення або розвитку тепличного господарства.

Про це повідомила пресслужба Мінагрополітики.

Так, врегульовано питання щодо перерахування коштів отримувачам, рішення про надання грантів яким прийнято у 2022 р. і які не профінансовані, або профінансовані не в повному обсязі у 2023 р. коштом загального фонду державного бюджету.

Зокрема, в отримувачів грантів є можливість обрати спосіб фінансування гранту за рішеннями 2022 р., а саме:

– переказ всієї суми гранту або залишку суми гранту, недофінансованого у 2022 році (отримувач самостійно протягом 30 календарних днів після укладення договору здійснює переказ усієї суми коштів своєї частки співфінансування (або залишку недофінансованої суми), після чого здійснюються заходи для перерахування усієї необхідної суми гранту);

– переказ суми гранту або залишку суми гранту, недофінансованого у 2022 році, частинами, відповідно до поданих платіжних інструкцій заявника (фінансування гранту здійснюється частинами, відповідно до поданих платіжних інструкцій отримувача). 

Для цього отримувачам гранту необхідно подати відповідну заяву до Мінагрополітики, зазначивши прийнятний спосіб фінансування. 

«Постановою передбачається, що за позитивними рішеннями прийнятими у 2023 році, отримувач самостійно протягом 30 календарних днів після укладання договору здійснює переказ всієї суми коштів своєї частки співфінансування, на власний рахунок. Наявність на рахунку отримувача всієї суми коштів отримувача є достатньою підставою для забезпечення фінансування проєкту висадки насаджень, за відсутності коштів гранту», — додали у відомстві.

Внесеними змінами зафіксовано, що строк реалізації проєкту висадки насаджень збільшено до 18 місяців.

Також порядки надання грантів для садівництва та тепличного господарства, доповнено нормами, що закладка насаджень має бути здійснена садивним матеріалом сортів рослин, відомості про які занесені до Реєстру сортів рослин України або Реєстру патентів.

За підсумками реалізації проєкту висадки насаджень (будівництва модульної теплиці) отримувач зобов’язується забезпечити новий сад, ягідник чи виноградник (модульну теплицю) системою зрошення з водозабором.

Більше новин