Новини

До кінця жовтня дефіцит потужностей для зберігання зерна може складати 10 -15 млн тонн — Дмитрасевич
До кінця жовтня дефіцит потужностей для зберігання зерна може складати 10 -15 млн тонн — Дмитрасевич
Опубліковано: 21 Червня 2022

Зважаючи на той темп експорту зернових, який наразі є доволі проблематичним з огляду на блокування морських портів, дефіцит потужностей для зберігання до кінця жовтня може складати від 10 до 15 млн тонн зберігання. Тому, якщо ситуація не зміниться, виходом з ситуації стане в першу чергу тимчасове зберігання.

Про це заявив заступник міністра аграрної політики та продовольства України Маркіян Дмитрасевич в ефірі інформаційного телемарафону, передає УНН.

«Ми розуміємо, що до кінця осені проблема зберігання може стояти дуже гостро. До початку повномасштабного російського вторгнення в нашому розпорядженні було складського зберігання на 75 млн тонн. Ті складські потужності, які зараз знаходяться на тимчасово окупованих територіях, ми оцінюємо в 10 млн тонн. Решта були або пошкоджені, або знищені», — розповів Маркіян Дмитрасевич.

Якщо ситуація не зміниться, виходом з ситуації стане в першу чергу тимчасове зберігання: полімерні рукави та зернові кільця.

«Зараз ми працюємо над варіантами питання пільгового кредитування, під державні гарантії, для того, щоб такі технології зберігання були більш доступними для аграріїв. Крім того, ми звернулися по відповідну допомогу як до урядів США, так і Канади та Великої Британії, а також до Європейського Союзу. Ми вже маємо певні результати і деяка частина потужностей для зберігання вже на шляху до України», — зазначив Маркіян Дмитрасевич.

Тим часом іноземні виробники поліуретанових рукавів для зберігання зерна не можуть швидко виготовити необхідну кількість продукції, щоб забезпечити нинішній попит українських аграріїв та фермерів інших країн.

Більше новин