Новини

Для зберігання пального для генераторів слід подавати податковій спеціальну декларацію
Для зберігання пального для генераторів слід подавати податковій спеціальну декларацію
Опубліковано: 18 Січня 2023

Для зберігання пального для генераторів не потрібна спеціальна ліцензія. Проте, якщо на місці використання генератора зберігається пальне обсягом понад 2000 літрів для його заправки, потрібно до податкової подати декларацію про провадження господарської діяльності із зберігання пального.

Важливо, що декларацію слід подавати для кожного місця зберігання пального для заправки електрогенераторної станції. Тобто, якщо таких місць кілька, то декларація подається для кожного з них. Її можна подати:

– рекомендованим листом;

– звичайною поштою;

– в електронному вигляді.

Тобто, така декларація подається так само, як і податкова звітність. Однак поки незрозуміло, яким чином подавати декларацію в електронній формі, оскільки її форму ще не затвердили і відсутні рекомендації податкової.

Право на зберігання пального набувається з моменту подання декларації до податкової.

Юридичній особі у декларації слід зазначити організаційно-правову форму підприємства, повне і скорочене найменування, ідентифікаційний код згідно з ЄДРПОУ, місцезнаходження, контактний номер телефону, адресу електронної пошти, прізвище, ім’я, по батькові (за наявності) керівника юридичної особи або його уповноваженого представника.

ФОП має вказати прізвище, ім’я, по батькові (за наявності), реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта, місце проживання, контактний номер телефону, адреса електронної пошти).

В обох випадках у декларації слід зазначити загальну місткість резервуарів та ємностей, що використовуються для зберігання пального, та їх фактичне місцезнаходження.

Більше новин