Новини

Для вирощування біоенергетичних культур площ більш ніж достатньо – Тарас Висоцький
Для вирощування біоенергетичних культур площ більш ніж достатньо – Тарас Висоцький
Опубліковано: 26 Серпня 2022

Energy Club у партнерстві з Держенергоефективності провели чергову професійну вузькоспеціалізовану дискусію про розвиток біоенергетики в Україні. Цього разу учасники обговорили потенціал вирощення багаторічних енергетичних рослин у контексті сталого розвитку та енергетичної незалежності.

Перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький зауважив, що в Україні потрібно, передовсім, підвищувати потенціал напрямку вирощення біоенергетичних культур. Оскільки площ для них більш ніж достатньо, а от потенціал малорозвинений. Він переконаний, що до цієї теми потрібно підключати усі дотичні ланки: аграрний бізнес, територіальні громади, органи місцевого самоврядування, профільні асоціації.

«Це має бути симбіоз і Мінагрополітики готове брати в цьому активну участь», – сказав Тарас Висоцький.

Голова Держенергоефективності Валерій Безус зауважив, що важливо, щоб питання розвитку енергетичних рослин не конфліктувало із розвитком продовольчої безпеки та використання аграрних потужностей на виробництво агро продукції. Також він підкреслив, що вирощення енергетичних рослин є одним із способів підвищення родючості земель і запобігання її деградації.

За даними Держгеокадастру, від початку року в Україні опубліковувалося 262 тисяч гектарів землі, з них 277 га – це деградовані, 275 га – малопродуктивні.

Більше новин