Новини

Держгеокадастр конфіскує у іноземців пів сотні земельних ділянок
Держгеокадастр конфіскує у іноземців пів сотні земельних ділянок
Опубліковано: 25 Липня 2023

Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру в першому півріччі 2023 року виявила 493 земділянки сільськогосподарського призначення, що належать іноземцям та особам без громадянства, але не були відчужені у встановлений термін.

Про це говориться у повідомленні відомства.

«За результатами проведеного аналізу виявлено об’єкти земельних ділянок сільгосппризначення, що перебувають у власності іноземців та осіб без громадянства, зокрема громадян держави, визнаної Україною державою-агресором або державою-окупантом. Фахівці встановили, що зазначені ділянки не були відчужені їхніми власниками протягом встановленого законом строку, а отже, підлягають конфіскації», — зазначено в повідомленні Держгеокадастру.

Водночас уточнено, що за результатами проведених перевірок відкрито 301 судове провадження про конфіскацію 493 земельних ділянок сільгосппризначення загальною площею 716,65 га. Уже ухвалено 87 судових рішень про конфіскацію 138 земельних ділянок сільгосппризначення загальною площею 186,87 га.

Згідно з чинним законодавством землі сільгосппризначення, прийняті у спадщину іноземцями, а також особами без громадянства, протягом року підлягають відчуженню. Якщо така земельна ділянка не була відчужена власником протягом визначеного строку, то вона підлягає конфіскації за рішенням суду, нагадали в Держгеокадастрі.

Більше новин