Новини

Державний фонд документації із землеустрою переведуть в електронний вигляд – Держгеокадастр
Державний фонд документації із землеустрою переведуть в електронний вигляд – Держгеокадастр
Опубліковано: 21 Вересня 2022

Держгеокадастр планує запустити масштабний проєкт – перевести весь державний фонд документації із землеустрою та оцінки земель в електронний вигляд. 

Про це розповів в.о. голови Держгеокадастру Сергій Завадський.

Він зазначив, що також  буде створений сучасний та зручний для користувачів вебінтерфейс — можна буде знайти будь-які оцифровані дані. 

«Зараз ми маємо понад 8 млн примірників документації, із яких оцифровані 1,8 млн. Повністю цю роботу буде завершено через 4 роки. Плануємо її зробити власними силами, без залучення додаткових коштів із держбюджету», — сказав Завадський.

Також Сергій Завадський додав, що до 2026 року Держгеокадастр має намір запустити автоматизовану систему моніторингу земель на основі використання даних дистанційного зондування Землі.

Вона допоможе моніторити ґрунти, впровадити систему раннього оповіщення про можливі «земельні порушення» та попередити їх. У результаті ми створимо на Публічній кадастровій карті України нові інформаційні шари. Тобто посилимо охорону земель та родючості ґрунтів і зможемо ефективніше контролювати їх використання”, — наголосив експерт.

Більше новин