Новини

Держава заборгувала аграріям ПДВ майже на миллиард гривень
Держава заборгувала аграріям ПДВ майже на миллиард гривень
Опубліковано: 07 Вересня 2022

УКАБ знову звертає увагу на затримки від відшкодування експортного ПДВ аграріям. На сьогодні більшість агропідприємств досі не отримали відшкодування навіть за лютий 2022 року, а дехто все ще очікує на відшкодування і за січень. Тобто, аграрії все ще очікують відшкодування ПДВ за 5 місяців.

Про це пише propozitsiya.com із посиланням на УКАБ.

На виконання Держказначейства перебуває ПДВ до відшкодування на суму близько 900 млн гривень.

Такий стан справ має негативний вплив на економіку країни в цілому, адже механізм відшкодування ПДВ стримує її розвиток, та на ціни агропродукції та доходи аграріїв, зокрема. 

Наслідком невідшкодування ПДВ є відсутність значної частини обігових коштів, на які могли б розраховувати аграрії. Без отримання додаткових надходжень у вигляді повернення експортного ПДВ, аграрії не будуть мати коштів для проведення збирання врожаю, виплати орендної плати власникам земельних паїв та посіву культур під урожай наступного року.

Аграрний сектор на сьогодні працює на межі рентабельності. Проблеми з логістикою, занизькі закупівельні ціни (варто відмітити, що нормальне функціонування механізму відшкодування ПДВ безпосередньо впливає на закупівельні ціни на внутрішньому ринку) та низку інших проблем, що виникли у зв’язку з початком повномасштабного вторгнення російської федерації в Україну, не дають можливості поповнити власні обігові кошти аграріїв.

Фактично, держава створює бар’єри для інвестицій та створення нових робочих місць, адже з оплачених коштів формується ПДВ кредит, який мав би враховуватися при розрахунку ПДВ і відшкодуванні. 

Якщо ситуація зі відшкодуванням ПДВ експортерам в найближчу годину не зміниться, то і без того складне становище аграріїв погіршиться. Але такий стан справ впливатиме не лише на фінансові показники аграрних підприємств, а й на державний бюджет, адже надходження ПДВ зменшуватиметься через «нетиповий експорт».

Більше новин