Новини

Депутати готують зміни до правил маркування пестицидів і агрохімікатів
Депутати готують зміни до правил маркування пестицидів і агрохімікатів
Опубліковано: 13 Листопада 2023

У Верховній Раді України зареєстрували законопроєкт «Про внесення змін до деяких законів України щодо поводження з пестицидами і агрохімікатами в Україні» (№10207). Як стало відомо з пояснювальної записки до документа, його метою є удосконалення правового регулювання у сфері поводження з пестицидами і агрохімікатами.

Конкретно йдеться про законодавче врегулювання функцій, які належать до компетенції центрального органу виконавчої влади, а також відтермінування введення в дію нових вимог до етикетки пестицидів і агрохімікатів на виконання та приведення підзаконних актів Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України у відповідність до закону.

Проєктом закону передбачено зокрема уповноважити центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику в сфері охорони навколишнього природного середовища, затверджувати форми та зміст етикеток пестицидів і агрохімікатів.

Також автори пропонують надати перехідний період у 8 місяців для приведення етикеток пестицидів і агрохімікатів до вимог Закону України «Про пестициди і агрохімікати».

У пояснювальній записці зазначено, що зміни мають на меті усунути юридичну колізію, коли, з одного боку, компетентний орган влади не може встановити чіткі вимоги до етикетки пестицидів і агрохімікатів у зв’язку з відсутністю відповідних повноважень, а з іншого — представники бізнесу не можуть виконати зобов’язання щодо зміни етикеток у зв’язку з відсутністю як чітких вимог регулятора, так і зрозумілого перехідного механізму.м

Більше новин