Новини

Деблокада портів: учасники перемовин ініціюють створення контрольних центрі в Одесі та Стамбулі
Деблокада портів: учасники перемовин ініціюють створення контрольних центрі в Одесі та Стамбулі
Опубліковано: 20 Липня 2022

З метою розблокування українських чорноморських портів можуть бути створені два координаційні центри в Одесі та Стамбулі з представниками всіх країн, які беруть учать у перемовинах щодо «зеленого» коридору

Про це пише «Економічна правда» з посиланням на джерела Financial Times.

Як повідомляється, що наразі триває деталізація та фінальне узгодження домовленостей між Україною, ООН, Туреччиною та РФ щодо розблокування чорноморських портів за підсумками зустрічі в Стамбулі 13 липня. 

Головні розбіжності залишаються щодо того, як забезпечити безпеку портів і суден для вивезення заблокованого в Україні зерна визначеними коридорами. 

Видання пише, що Україна та РФ домовилися перевіряти судна, які прямують до та з портів, у двох контрольних центрах – одному в Стамбулі, а другому – на Чорному морі (ймовірно, в Одесі). Постає питання, хто може представляти в такому центрі Росію. Агресор наполягає, аби це були посадовці з колишньої радянської країни, зʼясували FT.

Співрозмовники видання кажуть, що Росія нібито гарантує, що не буде завдавати ударів по вантажних суднах. Але Україна наразі не впевнена в безпечності пропозиції безпечного коридору, і вимагає гарантії того, що Росія не нападе на українські порти.

Українські чиновники припускають, що рамка угоди може бути узгоджена в найближчі кілька днів. Але відсутність згоди щодо ключових питань означає, що до відновлення поставок можуть минути тижні.

Щодо безпекових гарантій зазначається, що президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган, чиї тісні зв’язки з Києвом і Москвою дозволили йому бути посередником у перемовинах, сподівався отримати такі гарантії від Путіна на тристоронньому саміті в Тегерані у вівторок.

Більше новин