Новини

Цьогоріч роботодавці не зобов’язані індексувати зарплати
Цьогоріч роботодавці не зобов’язані індексувати зарплати
Опубліковано: 13 Січня 2023

Цьогоріч роботодавці мають право не нараховувати індексацію заробітної плати. Як роз’яснили GrowHow у Державній службі з питань праці, таке право надає зупинення дії ЗУ “Про індексацію грошових доходів населення”. Відповідна норма закріплена у п. 3 Прикінцевих положень Закон “Про Державний бюджет України на 2023 рік”.

У відомстві зауважили, що чинна норма стосується не лише заробітної плати, а й усіх інших доходів фізичних осіб, які індексують за цим законом:

– пенсії;

– стипендії;

– грошового забезпечення;

– сум виплат, що здійснюються відповідно до законодавства про загальнообов’язкове державне соціальне страхування, крім щомісячних страхових виплат потерпілим на виробництві (з урахуванням виплат на необхідний догляд за потерпілим) та членам їхніх сімей і пенсій, які індексуються відповідно до закону за цими видами страхування;

– сум відшкодування шкоди, заподіяної фізичній особі каліцтвом або іншим ушкодженням здоров’я, а також суми, що виплачуються особам, які мають право на відшкодування шкоди у разі втрати годувальника, крім суми виплат, що здійснюються відповідно до законодавства про загальнообов’язкове державне соціальне страхування;

– розміру аліментів, визначеного судом у твердій грошовій сумі.

Водночас у Держпраці зазначили, що роботодавці можуть індексувати виплати за власним бажанням. Також власник або уповноважений ним орган може прийняти рішення про додаткові стимулюючі виплати у зв’язку з високим рівнем інфляції в Україні.

Більше новин